Tłumaczenie na język polski.

Witamy na stronach polskiego czytelnika! Otrzymamy tę stronę prawidłowo przetłumaczone. Na razie, oto linki do opowiadań. -- Brad (Tak, moi polscy umiejętności językowe są straszne. Więc chwalić Mamiko i tłumaczy.)Autor: Brad H Branham

Redagowanie / Lokalizacja:  Weronika Heck ( Mamiko )
Tłumaczenie:  Emilia Adamczyk

#1
Główna bohaterka tego opowiadania, Tsika, straciła rodziców w młodym wieku, a potem również swoją opiekunkę. Firma zarządzająca jej majątkiem umieściła małą, urodzoną w Rosji dziewczynkę w szkole z internatem, gdzie miała zostać dopóki jej nie ukończy. Między traumą związaną z utratą rodziny a powtarzającymi się wydarzeniami porzucania, przepełniały ją gotujące się w niej ekstremalny gniew i wściekłość, które rosły do psychotycznych napadów furii. Szybko przenoszona do szkół dla uczniów z psychiatrycznymi potrzebami, administracyjne rozwiązanie było trzyczęściowe: medytacja, terapia i aktywność fizyczna. Tsika uczyła się szermierki, aikido i gimnastyki, ale przekształciła to wszystko w swój własny wyjątkowy wojowniczy styl walki. Jej natychmiastowo dostarczona ekstremalna produkcja uszkodzeń wynagradzała jej bycie małą, filigranową dziewczynką. Zamiast zdrowieć – Tsika spędziła ostatnie kilka lat wpadając w coraz większe tarapaty bez ratunku w zasięgu wzroku.
Potem poznała Glycerin.

Flashback! ""Nawet dłużej"" (Original title: "Even Longer")#2

Drugie krótkie opowiadanie ze zbioru, który opowiada o nastoletnich latach Tsiki i Glycerin. Bohaterki dorastają i rozpoczynają muzyczną karierę w serii „It Really Is Rocket Science”. Kiedy nastoletnia Rosjanka Tsika po raz pierwszy poznała Glycerin (w poprzednim opowiadaniu „Nawet dłużej”), była ona straumatyzowaną młodą kobietą, niepotrafiącą nawiązywać kontaktów z innymi ludźmi. Tsika także nie miała się najlepiej, od lat walcząc z epizodami psychotycznej wściekłości. Opowiadanie „Pająki i węże” rozpoczyna się w chwili, w której obydwie dziewczyny przyjaźnią się już od kilku lat i mieszkają razem w akademiku międzynarodowej szkoły dla studentów o specjalnych wymaganiach. Stan psychiczny obu znacznie się poprawił, w większości za sprawą ich przyjaźni i lojalności względem siebie nawzajem niż oficjalnych terapii.

Flashback! "Pająki i Węże" (Original title: "Spiders and Snakes")#3
To krótkie opowiadanie jest jednym z wielu, które przedstawiają wydarzenia dziejące się dekadę przed akcją serii książek “It Really IS Rocket Science”. Jednak lepiej jest najpierw przeczytać serię książek, te obrazy retrospekcji są niezależne. Kiedy drobna Rosjanka Tsika po raz pierwszy poznała Glycerin (w opowiadaniu „Nawet dłużej”), wysoka osierocona Brytyjka urodzona w Hongkongu była poważnie udręczoną duszą z minimalną zdolnością nawiązywania kontaktów z innymi. Sama Tsika również była sierotą, przez co cierpiała na zespół stresu pourazowego, objawiający się psychotycznymi napadami gniewu. Akcja „Prezentu pająka” dzieje się kilka lat po tym, kiedy dziewczyny zostały przyjaciółkami. Uczęszczają wtedy do szkoły z internatem dla uczniów ze specjalnymi potrzebami i są współlokatorkami. Wydarzenia przedstawione poniżej zaczynają się kilka tygodni po tych z opowiadania „Pająki i węże”.


=================================================

#VOLUME 1 CHAPTER 1

ZAPOWIEDŹ. Tom pierwszy. Rozdział pierwszy.
(Prezent dla pacjenta Szatanki)
Rockstar Blar Umlaut spotyka się z gotycką księżniczką w zimowej burzy. 
To skomplikowane.

=================================================

#VOLUME 1 CHAPTER 2

ZAPOWIEDŹ. Tom pierwszy. Rozdział drugi.
(Prezent dla pacjenta Szatanki)
Blar spotyka się z zespołem rockowym. Zejdź z norkiem do Alice.

=================================================

#VOLUME 1 CHAPTER 3

ZAPOWIEDŹ. Tom pierwszy. Rozdział trzeci.
(Prezent dla pacjenta Szatanki)
Blar spotyka "The Lost Girls".

"Rock'n'Roll Fantasy" ( It Really IS Rocket Science, tom pierwszy, rozdział trzeci. )